Aktualności Aktualności

Powrót

Warsztaty terenowe dotyczące budownictwa drewnianego

Warsztaty terenowe dotyczące budownictwa drewnianego

19 lipca na terenie Leśnictwa Kąty Węgierskie, gdzie rozpoczęto montaż samodzielnej, modułowej kancelarii w ramach budownictwa proekologicznego, miało miejsce spotkanie dotyczące nowoczesnych drewnianych inwestycji kubaturowych.

Nadleśnictwo Jabłonna realizuje inwestycję pod nazwą „Zaprojektowanie i budowa budynku biurowego – kancelarii Leśnictwa Kąty Węgierskie”. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum składające się z trzech firm, którego liderem jest Firma Budowlana EKOINBUD Sp. z o.o. S.K.

Budynek kancelarii zaprojektowany został w technologii drewnianej szkieletowej i będzie posiadał właściwości budynku energooszczędnego. Elementy konstrukcji ścian i dachu zostały prefabrykowane w zakładzie budowlanym i przywiezione na plac budowy w postaci gotowej do montażu. Na miejscu pracownicy wykonawcy dokonują łączenia gotowych elementów konstrukcyjnych, które następnie będą podlegały pracom wykończeniowym na budowie. Warto podkreślić, że do budowy budynku zostały użyte w maksymalnej ilości elementy drewniane i drewnopochodne. Po wyczerpujących objaśnieniach technologii i sposobu wykonania w systemie budownictwa drewnianego przez przedstawicieli wykonawcy, uczestnicy mogli obejrzeć realne wykonanie takiego budynku zmontowanego w ich obecności. Należy podkreślić, że wykonawcą inwestycji jest firma wyspecjalizowana w technologii budownictwa drewnianego szkieletowego, dlatego też w wyczerpujący sposób udzielano odpowiedzi na pojawiające się po warsztatach pytania związane z realizowanym projektem.

Wydarzenie zostało opisane w lokalnej prasie.

http://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/nieporet/nieporet-przywiezli-drewno-lasu-powstaje-lesniczowka-katach-wegierskich/