Aktualności Aktualności

Powrót

SADZENIE LASU W NADLEŚNICTWIE JABŁONNA

SADZENIE LASU W NADLEŚNICTWIE JABŁONNA

25 kwietnia na terenie Nadleśnictwa Jabłonna, odbyło się ogólnopolskie Święto Lasu pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.

W uroczystości wziął udział Minister Środowiska prof. Jan Szyszko oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski. Wśród licznie zebranych gości obecni byli parlamentarzyści, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Banku Ochrony Środowiska, jednostek Lasów Państwowych, przemysłu drzewnego, lokalnych władz samorządowych, mediów, Państwowej Straży Pożarnej, a także młodzież szkolna.

Uroczystość zainaugurowało wystąpienie prof. Jana Szyszko, który podziękował za liczne przybycie oraz podkreślił znaczenie lasów w życiu człowieka.  Zaznaczył, że lasy to wspólne dobro narodowe, dlatego tak ważna jest dbałość o zrównoważony rozwój gospodarki leśnej. Głos zabrał również  Dyrektor Konrad Tomaszewski, który podziękował leśnikom za ciężką pracę włożoną w rozwój polskiego leśnictwa.

Po części oficjalnej goście przystąpili do wspólnego sadzenia lasu, dając początek nowemu pokoleniu drzew. W sumie zostało posadzonych blisko 11,5 tysiąca drzew.

Coroczne obchody Święta Lasu stanowią okazję do podsumowania efektów prowadzonej gospodarki leśnej, a także do podkreślenia znaczenia lasu w ochronie środowiska naturalnego. Jest to więc święto ważne nie tylko dla leśników i osób związanych z lasem i ekologią, ale także dla każdego człowieka, który dba o środowisko naturalne. Inicjatywa wspólnego sadzenia drzew ma pokazać, jak wiele pracy i troski jest wkładane w każde odnowienie. Warto podkreślić, że Lasy Państwowe sadzą rocznie około 500 milionów nowych drzew, dzięki czemu lasów ciągle przybywa, a lesistość naszego kraju  jest już bliska 30%. Dowodem wieloletnich starań jest obecność Polski w czołówce krajów europejskich pod względem powierzchni lasów oraz wielkości zasobów drzewnych.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiałów telewizyjnych:

Kurier Mazowiecki (12 minuta materiału) - https://warszawa.tvp.pl/30105874/25042017

TV TRWAM - http://www.radiomaryja.pl/informacje/tysiace-nowych-drzew-okazji-swieta-lasu/