Aktualności Aktualności

Powrót

Kolejna edycja zdrowego biegania w Lasach Nadleśnictwa Jabłonna

Kolejna edycja zdrowego biegania w Lasach Nadleśnictwa Jabłonna

„Pomaganie przez Bieganie” to dewiza cyklu imprez dobroczynnych Fundacji Active Life. W dniu 16 grudnia 2017 lasy Nadleśnictwa Jabłonna po raz kolejny gościły amatorów aktywnego wypoczynku. Nadleśnictwo objęło honorowym patronatem tę jakże ważną i potrzebną imprezę.

Na terenach leśnych graniczących z Legionowem na przedłużeniu ulicy Strużańskiej odbyła się trzecia edycja Biegu Zająca.

Kilkuset uczestników biegania stawiło się na linii startu. Impreza rozpoczęła się biegiem dzieci na 200 metrów. Kilkadziesiąt pociech w wieku 4-10 lat wspomaganych dopingiem swoich rodziców dzielnie pokonało swój dystans, otrzymując w zamian pamiątkowe medale i nagrody. Następnie przyszła kolej na bieg na dystansie 1000 metrów dla młodzieży. Tutaj również kilkudziesięciu młodych ludzi rywalizowało o zwycięstwo. Około godziny 12 rozpoczął się najważniejszy bieg imprezy BIEG ZAJACA.

Dystans 2000 metrów przeznaczony była dla osób niepełnosprawnych i chorych. Każdy z uczestników miał do pomocy wolontariusza, który czuwał nad jego bezpieczeństwem. Wszyscy uczestnicy tego biegu byli zwycięzcami, bo przecież nie chodziło o to kto pierwszy ale o ta aby pokonać swoje słabości, być w towarzystwie ludzi aktywnych i życzliwych sobie nawzajem.

Impreza zakończyła się biegiem na dystansie 5 i 10 kilometrów dla wszystkich chętnych. Kilkaset osób stanęło do wspólnego startu aby zmierzyć się z innymi oraz samym sobą. Zwycięzca przebiegł dystans 10 kilometrów w czasie poniżej 40 minut, zamykający bieg zameldowali się na mecie z czasem około dwukrotnie dłuższym. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal i drobny upominek od sponsorów.  Na koniec było oczywiście ognisko i kiełbaski.

Gratulujemy udanej imprezy Fundacji „Active Life” oraz uczestnikom oraz zapraszamy do korzystania z wypoczynku na terenach lasów Nadleśnictwa Jabłonna.